ریویو پدیا

جدول فروش هفتگی انگلستان | فضایی‌ها هم حریف سامورایی‌ها نشدند


فضایی‌ها هم رقیب سامورایی‌ها نشدند. عنوان Ghost of Tsushima با استقبال شدید مخاطبین مواجهه شده است و این موفقیت قابل پیش‌بینی بود.

جدول فروش بازی‌های هفته‌ی منتهی به ۱۱ مرداد (۱ آگست) در انگلستان منتشر شد و برای سومین هفته‌ی متوالی عنوان Ghost of Tsushima با اقتدار در صدر جدول قرار گرفت اگرچه شاهد کاهش ۴۰ درصدی فروش نسبت به هفته‌ی قبل هستیم. دو انحصاری بزرگ آخر سونی برای نسل هشتم خود را به خوبی ثابت کرده‌ و فروشی بی‌نظیر را رقم زده‌اند. چندین هفته از انتشار The Last of Us Part 2 می‌گذرد و ما همچنان شاهد حضور بازی در رتبه‌ی هشتم هستیم.

عنوان Animal Crossing: New Horizons، انحصاری کنسول محبوب نینتندو سوییچ، توانسته در رتبه‌ی دوم قرار گیرد و پایه‌ی طرفداران خود را مستحکم‌تر از گذشته کند. این هفته بزرگ‌ترین بازی جدیدی که در دسترس مخاطبین قرار گرفت، بازسازی عنوان کلاسیک Destroy All Humans بود که با وجود خاص بودن سبکش توانست در رتبه‌ی سوم این جدول قرار گیرد و فروش خوبی را تجربه کند. بر اساس آمار منتشر شده، این عنوان در مدت مشابه ۵۰ درصد فروش بهتری از نسخه‌ی اصلی داشته است.

طبق آخرین آمار، عنوان Ghost of Tsushima با وجود انحصاری بودن در مدتی ۳ روزه فروشی ۲٫۴ میلیونی را تجربه کرده است و ما منتظر جزئیات بیشتر از فروش این اثر هستیم. احتمالاََ شرکت سونی و استودیوی ساکر پانچ (Sucker Punch) به زودی اطلاعات بیشتری را در این باره منتشر کند.

لازم به ذکر است که عنوان Skater XL که برای مدت زمان زیادی در حالت دسترسی زودهنگام قرار داشت، در هفته‌ی گذشته به صورت رسمی عرضه شد و توانست در ۱۰ بازی پر فروش برتر در رتبه‌ی هفتم قرار گیرد.

شما می‌توانید ۱۰ بازی برتر پر فروش این هفته‌ی بریتانیا را در ادامه مشاهده کنید:

  1. Ghost of Tsushima
  2. Animal Crossing: New Horizons
  3. Destroy All Humans!
  4. Mario Kart 8 Deluxe
  5. F1 2020
  6. Paper Mario: The Origami King
  7. Skater XL
  8. The Last of Us Part 2
  9. Grand Theft Auto 5
  10. Minecraft (Switch)

در ماه آینده شاهد عرضه‌ی Marvel’s Avengers خواهیم بود که به احتمال زیاد با توجه به طرفداران بی‌شماری که دارد در رتبه‌ی اول قرار خواهد و برای مدتی این جایگاه را نگه می‌دارد.