ریویو پدیا

مبارز طبیعت | نقد‌ها و نمرات بازی WILDFIRE


عنوان دوبعدی و مخفی‌کاری Wildfire توسط استودیوی اسنیکی بستردز (Sneaky Bastards) توسعه یافته و شرکت هامبل گیمز (Humble Games) عرضه‌ی آن برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان را بر عهده دارد. در این بازی سرگرم‌کننده و پلتفرمر شما باید با استفاده از قدرت‌های ابتدایی خود به کنترل آتش برای از بین بردن دشمنان، تسخیر سرما برای یخ زدن آب و عبور از موانع مختلف و کنترل حرکت زمین بپردازید تا در نهایت تمامی دشمنان خود را از سر راه بردارید و به هدف خود برسید.

در نقش قهرمان داستان بازی Wildfire باید بر تمامی مکانیسم‌های مخفی‌کاری بازی مسلط شده و با کسب قدرت‌های طبیعی تمام دشمنان خود را از سر راه بردارید. به خانه‌ی خود بازگردید و به خانواده و تمام روستائیان محل زندگی خود کمک کنید. همچنین قادر خواهید بود از محیط بازی به نفع خود استفاده کرده و برای آسیب رساندن به دشمنان از آن استفاده کنید.

دنیایی که داستان قهرمان بازی Wildfire در آن روایت می‌شود، تقریبا از بین رفته است و مردم در سختی و رنج به سر می‌برند. در این دنیا تنها جادو و طلسم حرف اول را خواهد زد. تمامی دشمنان شما از جادو‌ها و قدرت‌های طبیعی شما هراس دارند اما با این وجود تبدیل به جادوگران قدرتمند و بی‌رحمی شده‌اند. این جادوگران شرور ارتشی قدرتمند از افرادی که با استفاده از طلسم تحت فرمان خود درآورده‌اند، به تمام دنیا حمله کرده‌اند و حال شما باید آن‌ها را از محل زندگی خود برانید. پس از شکست اولیه‌ی آن‌ها شما باید راهی ماجراجویی نفس‌گیری و هیجان‌انگیزی شده و به تعقیب آن‌ها بپردازید تا اینکه تمامی این دشمنان خون‌خوار را از بین ببرید.

محیط‌های متنوع این بازی از جنگل‌هایی با انبوه درختان تا غار‌هایی عمیق و کوه‌های یخ‌زده خواهند بود که هرکدام را می‌توانید با استفاده از قدرت‌های طبیعی خود به یار و همراه خود در نبرد‌های لذت‌بخش بازی تبدیل کنید. در طول ماجراجویی خود برخی از افراد محل زندگی خود را پیدا کرده، آن‌ها را از چنگ دشمنان نجات دهید و به روستا برگردانید تا در امنیت و آرامشی که شما ایجاد کرده‌اید، زندگی کنند.

بازی جدید استودیوی اسنیکی بستردز، عنوان Wildfire چند روز پیش برروی فرشوگاه استیم (Steam) منتشر شد و در دسترس بازی‌بازان پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار گرفت. حال به تازگی نقد‌ها و نمرات این بازی جذاب و پلتفرمر منتشر شده‌اند که در ادامه به مشاهده و بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

AusGamers 9/10

هم از نظر طراحی ظاهری و جلوه‌ی بصری و هم از نظر عمق مبارزات و مکانیسم‌های گیم‌پلی، استودیوی توسعه‌دهنده‌ی عنوان Wildfire به خوبی کار خود را انجام داده و نتیجه‌ی آن نیز موفقیت‌آمیز بوده است. من امیدوارم که همچنان منتقدان و بازی‌بازان از تجربه‌ی این بازی عالی راضی باشند و روز به روز به طرفداران آن افزوده شود؛ چرا که این سری در ابتدای راه بزرگی قرار دارد و انتظارات زیادی از آن می‌رود. البته با وجود تلاش‌های استودیوی اسنیکی بستردز در بهینه‌سازی کنترل و مکانیسم‌های بازی، باز هم عنوان Wildfire از مشکلاتی در این زمینه رنج می‌برد و بازی‌بازان پلتفرم رایانه‌های شخصی تجربه‌ای به مراتب بهتر و روان‌تر نسبت به کاربران کنسول‌ها دارند.

Slant Magazine 8/10

استفاده از ویژگی‌ها و مکانیسم‌های مبارزه و پیش‌روی در بازی Wildfire به شدت رضایت بخش خواهد بود. من از تجربه‌ی این بازی دوست‌داشتنی به شدت خوشحالم. در این بازی می‌توانید در محیط‌های متنوعی به ماجراجویی بپردازید و با قهرمان داستان آن همراه شوید تا با از بین بردن تمام جادوگران بار دیگر آرامش و صلح را به محل زندگی خود بازگردانید.

IGN Italia 8/10

عنوان Wildfire یک بازی پلتفرمر دوبعدی جذاب است که به شما امکان می‌دهد تا از مبارزات عمیق و استفاده‌ از قدرت‌های ویژه‌ی خود و به کار بردن مکانیسم‌های محیط اطرافتان نهایت لذت را ببرید. این بازی به خوبی شما را با محدودیت‌ها و ایده‌های جذاب یک عنوان مستقل آشنا می‌کند. هنر بازی‌سازی و طراحی محیط استودیوی توسعه‌دهنده بسیار بالا بوده و جلوه‌های بصری پیکسلی بازی چشم‌نواز هستند.

Shacknews 7/10

روایت داستان بازی Wildfire به مانند نام آن به صورت ناگهانی شروع می‌شود و هیجان را به اوج خود می‌رساند. با این حال درست در زمانی که همه چی به خوبی پیش می‌رود و شاهد داستانی گیرا و مبارزاتی عمیق و متنوع هستیم، ریتم و نظم بازی از هم می‌خورد و دچار هرج و مرج می‌شود. قهرمان داستان بازی دارای قدرت‌ها و قابلیت‌های منحصر به فرد و جذابی است و در مواقعی که بازی به علت هسته‌ی مخفی‌کاری خود احتما دارد خسته‌کننده شود، به آن هیجان و تنوع می‌بخشد. همچنین می‌توان این عنوان را یک نمونه‌ی عالی از بازی‌های دونفره دانست و بازی‌بازانی که دنبال یک اثر جذاب با مبارزات منحصر به فرد هستند و قصد تجربه‌ی بخش Co-op مفرحی داشته باشند، می‌توانند به عنوان Wildfire مراجعه کنند.