ریویو پدیا

اولین بسته‌الحاقی بازی Valorant به متعادل‌سازی شخصیت Raze می‌پردازد


در مدت کوتاهی که از آغاز بتای عنوان Valorant می‌گذرد، عملکرد شخصیت Raze در میان بازی‌بازان بسیار بحث‌برانگیز بوده است. برخی بازی‌بازان از این واقعیت گلایه دارند که نارنجک‌ها و موشک‌های Raze بدون هیچ گونه هشداری می‌توانند بسیار کشنده باشند. به گفته‌ی طراح ارشد بازی Valorant ترور روملسکی (Trevor Romleski)، او از اعتراض‌های بازی‌بازان در این زمینه آگاه بوده و در تلاش است تا این مشکل را در اولین بسته‌الحاقی بازی رفع کند.

روملسکی اعلام داشت که یکی از پر بحث‌ترین شکایت‌های مطرح شده در انجمن بازی، در مورد توانایی‌ها و قابلیت‌های ویژه‌ی شخصیت Raze است که با اختلاف زیادی از سایر شخصیت‌ها آسیب بیشتری وارد می‌کند. در حالی که بیشتر شخصیت‌های این مجموعه تنها از طریق تیراندازی قادر به آسیب رساندن به رقیبان هستند، Raze می‌تواند از نارنجک یا راکت برای از بین بردن دشمنان استفاده کند. در واقع به نظر روملسکی، این عمده‌ترین علت شکایت‌های زیاد بازی‌بازان در مورد این شخصیت است.

این طراح ارشد بازی Valorant در مصاحبه‌ای توضیح داد:

وقتی با یک شخصیت به مانند Cypher در حال بازی هستید، ممکن است متوجه نشوید که چند وقت یک بار به دام می‌افتید یا توسط دوربین‌ها شناسایی می‌شوید، در حالی که این اتفاقات می‌توانند به راحتی تفاوت بین برد و باخت شما را رقم زنند اما تاثیرات بزرگی بر نتایج مسابقات ندارند.

اما اگر Raze فوق‌العاده تاثیرگذار و قدرتمند باشد تعداد زیادی از دشمنان را خواهد کشت که این اتفاق تاثیر بزرگی در نتایج مبارزات دارد. بنابراین اگر تعادلی برای شخصیت‌هایی مثل Raze برقرار نباشد، اثر آن بسیار تاثیرگذار و چشم‌گیر خواهد بود.

همچنین من فکر می‌کنم عدم تعادلی که بازی‌بازان از آن گلایه‌مند هستند بیشتر مربوط به هنگامی می‌شود که حالت Overpower این شخصیت فعال می‌شود.

به عبارت دیگر، تیم توسعه‌ی بازی می‌تواند برخی از توانایی‌های Raze که مربوط به میزان آسیب‌رسانی است را متعادل کند، اما توانایی‌های Cypher که به میزان آسیب‌رسانی مربوط نیستند، نیاز به تغییرات خاص ندارد.

این‌ها تنها تغییرات برای شخصیت Raze نیستند. روملسکی عنوان داشت که تیم متعادل‌سازی بازی قصد دارد تا قابلیت‌های Raze را واضح‌تر سازد تا بازی‌بازان مقابل بتوانند بسیار بهتر نسبت به این حملات واکنش نشان داده یا از آن بگریزند. همچنین روملسکی گفت که باید تعادل بیشتری بین میزان صدمه‌رسانی یک قابلیت به ویژه قابلیت‌های Ultimate و سادگی دفع آنان وجود داشته باشد.

در ادامه ترور روملسکی اظهار داشت:

اگر به توانایی‌های Ultimate دو شخصیت Brimstone و Sova توجه کرده باشید، می‌دانید که هر دو‌ می‌توانند کشنده باشند اما نشانه‌ها و هشدار‌هایی در گیم‌پلی بازی گنجانده شده است که شما بتوانید ‌این حملات را تشخیص داده و دفع کنید.

اما برای شخصیتی مانند Raze، قابلیت‌های ویژه یا Ultimate بسیار سریع‌تر هستند که اگر شما خیلی سریع به آن‌ها واکنش نشان ندهید می‌توانند بسیار آسیب‌رسان باشند. بنابراین ارزیابی ما این است که باید فرصت‌های دفع این حملات را متعادل‌تر سازیم و برای بازی‌بازان مقابل این شخصیت، یک هشدار صوتی یا بصری خاص تدارک ببینیم تا نبرد‌ها عادلانه‌تر شوند.

وی توضیح داد که ریوت گیمز (Riot Games) قبل از ایجاد تغییراتی بزرگ در Valorant می‌خواهد اطلاعات بیشتری کسب کند. با توجه به اینکه بتای آزمایشی فقط یک هفته جریان دارد، کشف مواردی که باعث نامتعادل شدن بازی خواهند شد اندکی دشوار به نظر می‌رسد.

روملسکی در مورد شخصیت Omen که بسیاری از بازی‌بازان از او به عنوان ضعیف‌ترین شخصیت بازی یاد کرده‌اند، توضیحاتی ارائه داد. او معتقد است که علت اینکه برخی بازی‌بازان فکر می‌کنند او ضعف‌های بسیاری دارد این باشد که هنوز به خوبی نحوه‌ی بازی با این شخصیت را درک نکرده‌اند و یا بر توانایی‌های او مسلط نشده‌اند. به طور مشابه، در حالی که Raze قطعاً نیاز به تغییراتی دارد اما بازی‌بازان نیز با گذشت زمان خواهند توانست مهارت دفع حملات کشنده‌ی او را به دست آورند.

در مورد سایر تغییراتی که در بازی Valorant به وجود می‌آید و اینکه چه شخصیت‌هایی متعادل خواهند شد، باید منتظر عرضه‌ی این بسته‌الحاقی باشیم.