ریویو پدیا

کابوس راکون‌سیتی | نقدها و نمرات بازی Resident Evil 3 Remake


بازی Resident Evil 3 Remake پایان هفته‌ی جاری رسما عرضه می‌شود و حال به تازگی، نقدها و نمرات این بازی منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت. برای جزئیات بیشتر با ریویوپدیا همراه باشید.

موفقیت Resident Evil 2 Remake کپکام را بر این داشت تا یکی دیگر از نسخه‌های محبوب این سری یعنی Resident Evil 3 را نیز بازسازی کند. این بازی پایان هفته‌ی جاری عرضه می شود و حال به تازگی نقدها و نمرات این بازی منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر‌ آن‌ها خواهیم داشت:

Daily Star 10/10

نسخه‌ی اصلی که در سال ۱۹۹۹ عرضه شد یک عنوان اکشن محور بود که مسیر این فرنچایز را به سمت ساخت نسخه‌ی چهارم پیش برد. نسخه‌ی بازسازی شده این عنوان در سال ۲۰۲۰ از بسیاری جهات مشابه بازی Resident Evil 2 است که در سال گذشته عرضه شد؛ تنها سرعت بازی کمی افزایش یافته است. Resident Evil 3 ترکیب بسیار خوب و تحسین برانگیزی از ترس، هیجان و اکشن را ارائه می‌دهد و نمسیس نیز همچنان به ما یادآوری می‌کند که یکی از ماندگارترین شخصیت‌های تاریخ این سری است. اگر در خانه خود را قرنطینه‌کرده و به دنبال راه فرار هستید؛ به نظر می‌رسد راکون سیتی بهترین گزینه است.

God is a Geek 9/10

Resident Evil 3 یک بازسازی شگفت انگیز از نسخه‌ی اصلی آن است؛ آن‌هم با وجود شخصیت برجسته‌ای به مانند نمسیس. اگرچه مدیریت تجهیزات و هدف گیری در بازی کمی آزاردهنده هستند اما همچنان Resident Evil 3 یک تجربه‌ی شگفت انگیز است.

GamesRadar+ 8.5/10

یک بازسازی لذت بخش دیگر از سری Resident Evil  که این کار را به خوبی انجام داده است اما از عمق کافی برخوردار نیست

Metro GameCentral 7.5/10

نسخه‌ی اصلی بازی مشکلات مخصوص به خود را داشت اما این بازسازی ناامید کننده باعث شده تا ۳ Resident Evil ججتی به مانند نسخه‌ی اصلی  خود تجربه‌ی خوبی نباشد و روند خوب این شرکت با عرضه‌ی یکی ازبهترین‌های این سری در سال گذشته متوقف شده است.

اگرچه بازی Resident Evil 3 Remake همچنان ارزش تجربه را دارد اما می‌توان گفت کپکام با این عنوان یک گام رو به عقب حرکت کرده است.بازی Resident Evil 3 Remake از نظر بصری بسیار زیبا به نظر می‌رسد و حس ترس را به خوبی در مراحل مختلف بازی به شما القا می‌کند. اگرچه  بازی Resident Evil 3 Remake مثل این می‌ماند که شما یک دمپایی ابری را پوشیده تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید اما با وجود اینکه‌ در پاهای خود احساس ارامش می‌کنید اما همچنان احساس نمی‌کنید که در خانه هستید.