ریویو پدیا

استیم به رکورد بیش از ۲۳ میلیون بازی‌باز همزمان دست یافت


به نظر می‌رسد که استیم همچنان از نظر تعداد بازی‌بازان همزمان رکوردهای جدیدی را ثبت می‌کند. اوایل این ماه اعلام شد که تعداد بازی‌بازان همزمان استیم به ۲۲ میلیون نفر رسیده و حال بر اساس اطلاعات جدید، این آمار به بیش از ۲۳ میلیون بازی‌باز همزمان رسیده است.

مطمئناً شیوع ویروس کرونا و اعمال قرنطینه‌ی خانگی در ثبت این آمار تاثیرگذار بوده است. بازی‌بازان به جای پرسه زدن در خیابان‌ها، در این روزهای قرنطینه در خانه می‌مانند و به تجربه‌ی بازی‌های مختلف می‌پردازند. به طور دقیق‌تر، آمار تعداد بازی‌بازان همزمان به ۲۳,۴۳۶,۱۸۶ نفر رسیده است.

این روند افزایشی تعداد بازی‌بازان همزمان استیم، از ماه ژانویه و مصادف با شیوع کرونا در کشور مبدا آن یعنی چین آغاز شد. در اوایل ماه فوریه‌ی انسال، رکورد قبلی استیم برای بازی‌بازان همزمان که ۱۸,۵۳۷,۴۹۰ نفر بود، شکسته شد و به ۱۸,۸۰۱,۹۴۴ بازی‌باز همزمان رسید.

بر اساس آماری که از سوی استیم منتشر شده، عناوین Counter-Strike: Globall Offensive و DOTA 2 از نظر تعداد بازی‌بازان همزمان به ترتیب در مکان‌های اول و دوم قرار گرفته‌اند. پس از این بازی‌ها عناوین PUBG و Rainbow Six Siege، GTA V، و Football Manager 2020 در مکان‌های سوم تا ششم این جدول قرار دارند. بازی Monster Hunter World با تداوم عملکرد خوب خود همچنان در رده‌ی هفتم این فهرست قرار دارد. در ادامه می‌توانید فهرست ۱۰ عنوان برتر استیم از لحاظ تعداد بازی‌بازان همزمان را در قسمت زیر مشاهده بفرمایید.

پیش‌بینی با ادامه‌ی این روند، آمار بازی‌بازان همزمان استیم تا اواسط ماه آوریل سال جاری به بیش از ۲۴ میلیون نفر برسد.