ریویو پدیا

یک تجربه‌ی شگفت‌انگیز | نمرات بازی Half-Life: Alyx منتشر شد


نسخه‌ی جدید سری Half-Life با نام Alyx امروز در استیم منتشر خواهد شد و به همین مناسبت، نمرات و نقد‌های این بازی منتشر شده‌اند که نوید یک بازی شاهکار را می‌دهند. در ادامه همراه باشید تا به بررسی نمرات اعلام شده بپردازیم.

داستان بازی Half-Life: Alyx در بین داستان دو بازی Half-Life و Half-Life 2 روایت می‌شود و شخصیت‌هایی نظیر Alyx Vance و پدرش نیز در جهان بازی حضور خواهند داشت. همانند نسخه‌های قبلی این سری، در Alyx نیز با محیطی رو به رو خواهید شد که تحت تاثیر حمله‌ی فضایی‌ها قرار دارد و همچنین گیم‌پلی بازی نیز شامل مبارزات، حل پازل‌ها و جست و جو در محیط‌های مختلف خواهد بود.

Half-Life: Alyx در نوامبر سال ۲۰۱۹ به صورت اختصاصی برای رایانه‌های شخصی و هدست‌های واقعیت مجازی معرفی شد و تاکنون صحبتی از نسخه‌ی دیگری که بتوان آن را بدون هدست‌های واقعیت مجازی تجربه کرد، نشده است.

VG247 10/10

Alyx همانند یک فضایی گرسنه، در بالای برجی بلند ایستاده است و فریاد می‌کشد که زودباش و مرا تجربه کن! این بازی تنها چیزی است که در این چند وقت نظر مرا حسابی به خودش جلب کرده است.

IGN 10/10

Half-Life: Alyx قدم جدیدی را به عنوان یک بازی VR در زمینه‌ی تعامل، جزئیات و طراحی مراحل برمی‌دارد. این بازی به خوبی نشان می‌دهد که یک سازنده‌ی شناخته شده قادر است تا چه کار‌هایی را با تکنولوژی‌های جدید انجام دهد.

DualShockers 10/10

به عنوان یک بازی که از پایه ساخته شده است تا بتواند جزئیات یک جهان واقعی را به نمایش بگذارد،‌ Half-Life: Alyx یک بازی انقلابی در زمینه‌ی VR است.

PC Gamer 9.3/10

شخصیت‌های قدیمی، دشمنان جدید و یک داستان هیجان انگیز دلایلی هستند قدم زدن دوباره در شهر City 17 به صورت واقعیت مجازی را به تجربه‌ای هیجان انگیز کرده‌اند

IGN Italia 9/10

Half-Life: Alyx تجربه‌ی شگفت انگیزی است که نشان می‌دهد،‌چه کار‌هایی را می‌توان با تکنولوژی واقعیت مجازی انجام داد. این حجم از تحقیقات و تلاشی را که استودیوی ولو انجام داده است را در گذشته از سوی هیچ شرکت دیگری شاهد نبوده‌ایم. این بازی شاید یک بازی بی نقص و انقلابی نباشد، اما یک تجربه‌ی بسیار مهم برای طرفداران سری Half Life به شمار می‌رود.

PCWorld 9/10

Half-Life: Alyx شاید یک بازی انقلابی نباشد، اما قطعا یکی از بهترین تجربه‌هایی است که می‌تواند در زمینه‌ی واقعیت مجازی داشته باشید و یکی از با کیفیت‌ترین تجربه‌های پلتفرم رایانه‌های شخصی به شمار می‌رود. این بازی شروع بسیار قدرتمندی هم برای سری Half-Life و هم برای تکنولوژی واقعیت مجازی است.

بازی Half-Life: Alyx فردا، دوشنبه، ۴ فروردین ماه سال جاری (۲۳ مارس سال ۲۰۲۰ میلادی) به صورت انحصاری در دسترس کاربران رایانه‌های شخصی و هدست‌های واقعیت مجازی این پلتفرم قرار خواهد گرفت.