ریویو پدیا

وب‌سایت پلی‌استیشن ۵ با تاکید برروی تاریخ عرضه‌ی این کنسول به‌روزرسانی شد


در حالی که روزهای سال ۲۰۲۰ یکی پس از دیگری می‌گذرند تا هرچه بیشتر به تاریخ عرضه‌ی از پیش مشخص شده‌ی کنسول‌های نسل نهم نزدیک شویم، شرکت سونی با اقدام اخیر خود باری دیگر بر این تاریخ موعود تاکید می‌کند.

روز گذشته و به‌دنبال توضیحات فنی مارک سرنی (Mark Cerny)، معمار ارشد پلی‌استیشن ۵، وب‌سایت رسمی این کنسول با تصویری جدید به‌روزرسانی شد. در این تصویر که عبارت “پلی‌استیشن ۵ در حال آمدن است” به چشم می‌خورد، شاهد تاکید دوباره‌ی سونی برروی تاریخ عرضه‌ی این کنسول در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی هستیم. در ادامه شما را به تماشای تصویر نام‌برده دعوت می‌کنیم:

اگر به‌خاطر داشته باشید پیش‌تر برخی تحلیلگران به احتمال به‌تعویق افتادن تاریخ عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ به‌دلیل شیوع ویروس کرونا اشاره کرده بودند چراکه باور داشتند شرایط بهداشت عمومی تاثیر بزرگی برروی اقتصاد جهانی خواهد گذاشت و باعث افزایش قیمت و کمبود قطعات این کنسول و در نتیجه تمام شدن قیمت نهایی پلی‌استیشن ۵ بسیار بیش از آن‌چه مدنظر سونی است خواهد شد. اما تا بدین لحظه به‌نظر می‌رسد تغییری در برنامه‌های انتشار و عرضه‌ی این کنسول به‌وجود نیامده است.

پلی‌استیشن ۵ که پس از انتشار مشخصات فنی آن، جو سنگین و منفی را در اطراف خود احساس می‌کند، از پردازنده‌ی سه برابر قدرتمندتری نسبت به کنسول‌های نسل فعلی بهره می‌برد. در صورت تمایل می‌توانید همراه با مصطفی زاهدی، نگاهی کُلی به کنسول‌های نسل نهم و انتظاراتی که از آن‌ها داریم داشته باشید.