ریویو پدیا

فشار نینتندو به سونی جهت حذف محتویات Super Mario از عنوان Dreams


زمستان سال گذشته بود که عنوان Dreams پس از مدت‌ها انتظار بالاخره منتشر شد و بازخوردهای بسیار مثبتی برای استودیوی مدیا مولکرول (Media Molecule) به‌همراه آورد. از همان زمان بازی‌بازان شروع به ساخت و حتی بازسازی مجموعه‌های متفاوتی مانند Death Stranding, CyberPunk 2077 و The Last of Us در Dreams زدند اما به‌نظر می‌رسد این موضوع به مذاق برخی خوش نیامده است.

به‌تازگی یکی از کاربران شبکه‌ی اجتماعی توییتر به‌تام Piece_of_Craft پیامی منتشر و اعلام کرده است پس از بازسازی محتویات مجموعه‌ی Super Mario در عنوان Dreams، پیامی از سوی شرکت سونی به او رسیده و ساخته‌هایش را به دلیل نقض قانون کپی‌رایت حذف کرده است:

خبرهای خوب و خبرهای بد. بچه‌ها ما بیش از حد به خورشید نزدیک شدیم! یک شرکت بزرگ بازی‌های ویدئویی که ترجیح می‌دهم نامش را فاش نکنم، مشخصاً آن قسمت از یادداشتِ من در بازی Dremas که در آن گفته بودم “خون‌سرد باشید” را نخوانده است. البته نگران نباشید چون یک برنامه‌ی پشتیبان دارم اما تا زمانی که آن را اعمال کنم، محتویاتِ Mario در Dreams از دسترس خارج خواهند بود.

اگرچه نینتندو کاملاً حق دارد با حضور شخصیت محبوبش در بازیِ انحصاری کنسول رقیب مخالفت کند اما حرکت اخیر این شرکت کمی سخت‌گیرانه به‌نظر می‌رسد؛ مخصوصاً که می‌دانیم ماریو بین تمام بازی‌بازان محبوب بوده و به‌عنوان نماد دنیای بازی‌های ویدئویی محسوب می‌شود.

Dreams هم‌اکنون به‌صورت انحصاری برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد. اگر هنوز این بازی را تجربه نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم نقد و بررسی آن به قلم مهدی رضایی را مطالعه کنید و با تماشای سری آیتم‌های ویدئویی هایلایت، با نکاتی که پیش از خرید این عنوان باید بدانید آشنا شوید. همچنین ویدئوی تحلیل فنی و بررسی عملکرد Dreams برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ را نیز از دست ندهید.