ریویو پدیا

تصاویر جدیدی از مقایسه‌ی ابعاد اکس‌باکس سری اکس و اکس‌باکس وان اکس منتشر شد


تصاویر جدید از اکس‌باکس سری اکس ابعاد آن را با هیولای فعلی کنسول‌های خانگی دنیای بازی‌ها، اکس‌باکس وان اکس مقایسه می‌کنند.

از شب گذشته شرکت مایکروسافت و بخش اکس‌باکس حسابی گرد و خاک به‌پا کرده‌اند. هواداران این برند و بازی‌بازان حرفه‌ای در سراسر جهان اکنون و پس از مدت‌ها انتظار بالاخره با مشخصات کامل و رسمی اکس‌باکس سری اکس آشنا شدند و تصاویر و جزئیاتی از کنترلر جدید این کنسول دریافت کردند. حال نیز نوبت به مقایسه‌ی تصویری ابعاد نماینده‌ی نسل نهم مایکروسافت با کنسول میان‌نسلی اکس‌باکس وان اکس رسیده است.

طبق تصاویر و اطلاعات منتشر شده از وب‌سایت دیجیتال فاندری، اکس‌باکس سری اکس جعبه‌ای مستطیل شکل با ابعاد ۱۵٫۱ در ۱۵٫۱ در ۳۰٫۱ سانتی‌متر است و ۴٫۴۵ کیلوگرم وزن دارد و این درحالی است که اکس‌باکس وان اکس دارای ابعاد ۳۰ در ۲۴ در ۶ سانتی‌متر و وزنی ۳٫۶۹ کیلوگرمی بود. همان‌طور که در تصاویر پائین قابل مشاهده است اکس‌باکس سری اکس علی‌رغم قدرت پردازشی گرافیکی بسیار بالاتر نسبت به اکس‌باکس وان اکس، تفاوت قابل‌توجهی در وزن و حجم با این کنسول ندارد که این مورد را می‌توان مدیون تیم طراحی فوق‌العاده‌ی مایکروسافت از زمان اکس‌باکس وان اس دانست.

در ادامه شما را به تماشای این تصاویر دعوت می‌کنیم (برای بزرگ‌نمایی هر تصویر روی آن کلیک کنید):

اکس‌باکس سری اکس در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

 لینک منبع